Naturalny zakretNATURALNY ZAKRĘT - Centrum rozwojowo-edukacyjne eKodama - Naturalne miejsce dla naturalnie zakręconych

Naturalny zakręt to przede wszystkim centrum edukacyjno-społecznościowe, gdzie już jesienią 2024 roku ruszy pierwsza w Polsce naturalna biblioteczka oraz cowork i sala do zajęć najróżniejszych, od jogi po kursy naturalnego projektowania. To tez miejsce gdzie ma siedzibę nasza pracownia projektowa eKodama Architektura. A gdzie to, gdzie to? Wiadomo, w stodole na zakręcie 😊 w mojej wsi, Ścinawie.

Naturalny zakręt to też mój dom, czyli stara obora, wyremontowana w sposób naturalny. I jak to na zakręcie jakoś tak wokół natury i permakultury tu się kręci 😉.

Naturalny zakręt to też moje serce i głowa zakręcone wokół chodzenia po lesie, szukania grzybów, zbierania ziółek, nucenia, leżenia na hamaczku, grządeczek, sadzenia drzew, budownictwa naturalnego, eko-architektury, słomy, gliny, permakultury, zdrowego trybu życia i tak to się tu toczy we mnie. Skąd i od kiedy? Trudno stwierdzić.

Naturalny zakręt to też czasopismo, które właśnie zrobiło swój pierwszy kroczek. A jest to też krok ku dzieleniu się wiedzą bardzo użyteczną i potrzebną – jak budować wokół siebie bardziej świadomie i ekologicznie, szczególnie w czasach które nie nastrajają nas optymizmem.

Naturalny zakręt to w końcu sklepik dla naturalnie zakręconych, gdzie znajdziecie karnety na zajęcia, nasz magazyn i inne rzeczy w duchu tego co robimy, czyli natury, zabawy i dbałości o środowisko:). Mam nadzieję że znajdziecie tu dużo dobrego.

Pozdrawiam Was ciepło,

Wasza eKodama, Magdalena GórskaOcieplenie sloma

Centrum

Malinki

Warsztaty


Nasze centrum (jego powstanie i remont) współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej dla obszaru Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”, dla operacji "Permakulturowy Zakręt - Centrum rozwojowo-edukacyjne eKodama", w ramach działania „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Więcej o pozyskanej przez nas dotacji przeczytasz TUTAJ.

Dotacja UE