Kryjówka 35m2 Strawbale Hempcrete - Projekt typowy - Elektroniczny

0 Opinia(e) 

KRYJÓWKA to projekt typowy budowlany, naturalnego, zdrowego, całorocznego domku, który możesz wykonać sam, z niewielką pomocą fachowców bądź instruktora. Możesz też Kryjówkę zlecić zaprzyjaźnionej z nami firmie, która zbuduje ją dla Ciebie. To domek mały, ale własny :) i wygodny. Rzut zaprojektowano optymalnie tak, by powierzchnia zabudowy nie przekraczała 35m2 (dom 35m2), co umożliwia wybudowanie Kryjówki na zgłoszenie jako domek rekreacyjny bądź gospodarczy bez dodatkowych formalności.

APT-KRYJ-E
899 Przedmioty
Pośpiesz się! tylko 899 W magazynie!
2 357,72 zł
 

Dostawa i zwroty

WERSJA ELEKTRONICZNA. KUPUJĄC TEN PROJEKT, KUPUJESZ LICENCJĘ NA JEDNĄ REALIZACJĘ BUDYNKU (budowa jednego budynku). Aby móc wybudować budynek kilka razy, kup odpowiednią ilość projektów, proporcjonalną do ilości realizacji. Licencję otrzymasz wraz z linkiem do projektu mailem. 

O PROJEKCIE

KRYJÓWKA to projekt typowy budowlany, naturalnego, zdrowego, całorocznego domku, który możesz wykonać sam, z niewielką pomocą fachowców bądź instruktora. Możesz też Kryjówkę zlecić zaprzyjaźnionej z nami firmie, która zbuduje ją dla Ciebie. To domek mały, ale własny :) i wygodny. Rzut zaprojektowano optymalnie tak, by powierzchnia zabudowy nie przekraczała 35m2, co umożliwia wybudowanie Kryjówki na zgłoszenie jako domek rekreacyjny bądź gospodarczy bez dodatkowych formalności. Obniża to znacznie koszty realizacji i zwiększa dostępność tego rodzaju zamieszkania dla osób, które nie mają potrzeby posiadania wielkich przestrzeni, lubią wygodę, ale i minimalizm. To też dobra opcja na start bez kredytu do końca życia. Masz swój kąt, miejsce by otulić się w koc i odpocząć. Dół domku też jest dostosowany do osób słabiej się poruszających, czyli może być używany przez osoby starsze. Ten projekt to odpowiedź na zapewnienie sobie możliwości pięknego, przytulnego, naturalnego domu przez cały rok.

Więcej o projekcie znajdziecie na stronie projektanta: TUTAJ

TECHNOLOGIA:

W projekcie staraliśmy się zwracać wielką uwagę na zdrowie mieszkańców i zdrowe środowisko naturalne. Dlatego Kryjówkę zaprojektowaliśmy z naturalnych, lokalnych niskoprzetworzonych materiałów o zerowym bądź bardzo małym śladzie węglowym. Konstrukcja jej jest drewniana, dwugałęziową i jest dostosowana do wypełnienia ją naturalnymi materiałami izolacyjnymi takimi jak słoma (strawbale), glina lekka, hempcrete lub wełna drzewna/słomiana. Dla każdej z tych opcji spełnione są parametry izolacyjności cieplnej dla domów jednorodzinnych WT 2021. Każda z tych opcji jest opisana w projekcie. Więc Kryjówka to nowoczesny, ekologiczny dom całoroczny ze słomy i gliny jak i całoroczny dom z paździerza konopnego. Konstrukcja dwugałęziowa zapewnia również więcej możliwości wykończenia wnętrza i elewacji (gotowy stelaż pod wykończenia z deskowania) oraz ułatwia montaż ciężkich elementów na ścianach w środku. Budynek może być również wykonany z paneli prefabrykowanych. Proponuje się wykończyć elewację deskami naturalnymi zabezpieczonymi olejem lnianym lub tynkiem wapiennym, w środku naturalne, zdrowe tynki gliniane i wapienne.

PROJEKT TYPOWY:

PROJEKT TYPOWY KRYJÓWKI to kompleksowy projekt budowlany z elementami projektu wykonawczego, w którym odnajdziecie rysunki architektury, konstrukcji, instalacji w tym centralnego ogrzewania, charakterystykę energetyczną. Dokumentacja zawiera cztery opcje ułożenia wnętrza – podstawową: parter z antresolą, rozszerzoną: parter z piwnicą i piętrem (dwa małe pokoiki) oraz opcję w dwóch wariantach ze schodami kręconymi. W projekcie znajdziecie też opcje instalacji elektrycznych autonomicznych z panelami fotowoltaicznymi (energia ze słońca) oraz toaletę kompostową. Dokumentacja zawiera również alternatywę dla fundamentów z bloczków: fundament z opon. Którą opcję wybierzecie do realizacji i co zmieści się w Waszym budżecie, czy bardziej podstawowa i minimalna forma czy bardziej rozbudowana i autonomiczna - zależy od Was, projekt zawiera je wszystkie. Dokumentacja zawiera również zestawienia elementów drewnianych i stalowych, by ułatwić Wam zamówienia.PARAMETRY:

• powierzchnia zabudowy: 34,81m2

OPCJA A1

• powierzchnia użytkowa w wersji z antresolą (A1-A): 31,2m2

• powierzchnia netto w wersji z antresolą (A1-A): 35,91 m2

• powierzchnia użytkowa w wersji z poddaszem i piwnicą (A1-B): 40,51m2

• powierzchnia netto w wersji z poddaszem i piwnicą (A1-B): 45,41m2

OPCJA A2

• powierzchnia użytkowa w wersji z antresolą (A2-A): 31,2m2

• powierzchnia netto w wersji z antresolą (A2-A): 37,08m2

• powierzchnia użytkowa w wersji z poddaszem (A2-B): 39,81m2

• powierzchnia netto w wersji z poddaszem (A2-B): 47,19 m2

• szerokość: 4,75m

• długość: 7,33m

• wysokość do kalenicy: 6,65m

• wysokość do okapu: 3,67m

• Kąt nachylania połaci dachowych: 40oMinimalne odległości od granicy działki: 6 ÷ 8m (elewacja w wersji drewnianej) 4m (elewacja w wersji wapiennej)

Minimalna wielkość działki dla każdej wersji elewacji: elewacja w wersji drewnianej: (16,75m x 19,33m) ÷ (20,75m x 23,33m) elewacja w wersji tynkowanej:12,75m x 15,33m

Wykończenie elewacji: naturalny tynk wapienny w kolorze białym/deskowanie z desek opalanych metodą shou sugi ban lub olejowanych w kolorze naturalnego drewna

Dach: blacha lub płaska dachówka

Wykończenie wnętrz: tynk gliniany, tynk wapiennyKOSZT BUDOWY - Cena budowy budynku w systemie ZLECONYM:

Stan surowy zamknięty: od 119 000zł 

Stan deweloperski: od 170 000zł 

Stan pod klucz: od 193 300zł 

KOSZT BUDOWY - Cena budowy budynku w systemie GOSPODARCZYM (DIY):

Stan surowy zamknięty: od 95 200zł 

Stan deweloperski: od 136 000zł 

Stan pod klucz: od 154 700zł PROJEKTANT:

EKODAMA STUDIO Sp. z o.o. (eKodama Architektura Magdalena Górska) 

Instrukcje do Pobierania Wersji Elektronicznej

Aby uzyskać dostęp do plików wersji elektronicznej, wymagane jest stworzenie konta klienta w naszym serwisie internetowym. Po pomyślnym zalogowaniu się, w zakładce "Panel zamówień" znajdziesz linki umożliwiające pobranie plików.

Słowa kluczowe: dom ze słomy i gliny, strawbale, dom z konopi, glina lekka, mały dom 35m2, tiny house całoroczny, projekt domu typowego, gotowy projekt, małe domy ekologiczne, domy z naturalnych materiałów, energooszczędny tiny house, kompaktowe domy mieszkalne, zrównoważone budownictwo, dom strawbale, technologia strawbale, gliniane wykończenia, małe przestrzenie mieszkalne, miniaturowe domy całoroczne, projekt domu ekologicznego, ekodom na małą skalę, domy z gliny i słomy, mini dom, jak zbudować samemu dom, krok po kroku, jak zbudować dom

APT-KRYJ-E
899 Przedmioty

Arkusz danych

Język (wersja językowa):
Polski
Wersja:
Elektroniczna
Wielkość budynku (PU):
do 50m2
Procedura prawna (Pz):
POLSKI ŁAD 70m2
Zgłoszenie 35m2
Ilość poziomów
Parterowy
Z poddaszem
Ilość pokoi (z salonem)
1-3
Technologia budynku
Glina lekka
Hempcrete
Strawbale
Strawbale Prefabrykaty
Opcja dodatkowe budynku:
Bezokapowy
Okap
Piwnica
Koszt - stan surowy zam.
0 - 120 000zł

Może ci się spodobać również

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Kryjówka 35m2 Strawbale Hempcrete - Projekt typowy - Elektroniczny

KRYJÓWKA to projekt typowy budowlany, naturalnego, zdrowego, całorocznego domku, który możesz wykonać sam, z niewielką pomocą fachowców bądź instruktora. Możesz też Kryjówkę zlecić zaprzyjaźnionej z nami firmie, która zbuduje ją dla Ciebie. To domek mały, ale własny :) i wygodny. Rzut zaprojektowano optymalnie tak, by powierzchnia zabudowy nie przekraczała 35m2 (dom 35m2), co umożliwia wybudowanie Kryjówki na zgłoszenie jako domek rekreacyjny bądź gospodarczy bez dodatkowych formalności.

Napisz swoją opinię